Näyttelyt / Shows

 
 
  Suunnitteilla olevat näyttelyt // Planned shows  
14.-15.9.2019 Vermo, Helsinki FI*Walidah Capella

 
Lyhenteet:
CH/PR=Champion/Premier
IC/IP=International Champion/Premier
GIC/GIP=Grand International Champion/Premier
SC/SP=Supreme Champion/Premier
HP = Honour prize - Kunniamaininta
BIV=Best in Variety - Värin paras
NOM=Nominated to the best in show - Tuomarin paras
BIS=Best in Show - Kategorian paras
BOB=Best of best - Näyttelyn paras
 
 
Kissa / Cat Paikka ja aika / Place and date Tuomari / Judge Tulos / Result
FI*Walidah Capella Hämeenlinna, 21.7.2019 Britta Busse EX1, NOM, BIS
FI*Walidah Capella Hämeenlinna, 20.7.2019 Fabio Brambilla EX1, BIV
FI*Walidah Capella Ylöjärvi, 25.5.2019 Juan Jose Martinez Vizcaino EX1, BIV, NOM
FI*Walidah Capella Ylöjärvi, 25.5.2019 Arja Martikainen EX1, BIV, NOM
FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk Tampere, 27.-28.10.2018 Petra Cerna CAPIB, IP
FI*Chai-lai Walidah Ife Tampere, 27.-28.10.2018 Petra Cerna HP
FI*Chai-lai Memphis Mandisa Tampere, 27.-28.10.2018 Petra Cerna CAC
FI*Chai-lai Memphis Mandisa Helsinki 22.4.2018 Henry Hornell EX1
FI*Chai-lai Ai Ankhesenamun Helsinki 22.4.2018 Joelle Monney Pillonel EX1
FI*Chai-lai Memphis Mandisa Siuntio 4.3.2018 Marcin Biernaczyk EX1, NOM
FI*Chai-lai Memphis Mandisa Helsinki 18.2.2018 Martin Urban EX1
FI*Walidah Baketwernel Pori 3.2.2018
MAU-special show
Sirpa Lindelöf CACIB, IC, BIV, NOM, BIS, BOB
--------
Special class winner: Best overall
FI*Chai-lai Walidah Ife Pori 3.2.2018
MAU-special show
Sirpa Lindelöf HP, BIV, NOM, BIS
---------
Special class winner: Cutest character & Best pair (with her grand-daughter)
FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk Pori 3.2.2018
MAU-special show
Sirpa Lindelöf CAPIB
FI*Walidah Baketwernel EE-Tallinna 14.1.2018 Joeri Vanrusselt CACIB
FI*Walidah Baketwernel EE-Tallinna 13.1.2018 Kristof Van Roy CACIB
FI*Walidah Baketwernel Turku 25.11.2017 Anne Paloluoma CAC, CH
FI*Walidah Baketwernel Helsinki 12.11.2017 Karl Preiss CAC
FI*Walidah Baketwernel Helsinki 11.11.2017 Steven L. Jones CAC
FI*Walidah Baketwernel Helsinki 11.6.2017 Pia Nyman EX1
FI*Walidah Baketwernel Helsinki 10.6.2017 Fabio Brambilla EX1, NOM, BIS, JUNIOR WINNER
FI*Walidah Baketwernel EE-Tallinna 4.6.2017 Sebastian Pruchniak EX1, BIV, NOM, BIS
FI*Walidah Baketwernel EE-Tallinna 3.6.2017 Martti Peltonen EX1, NOM, BIS
FI*Walidah Baketwernel Tampere 21.5.2017 Marcin Biernaczyk EX1, NOM
FI*Walidah Baketwernel Tampere 20.5.2017 Suvi Svensk EX1, NOM
FI*Chai-lai Walidah Ife Tampere 20.5.2017 Suvi Svensk HP
FI*Walidah Baketwernel Helsinki 23.4.2017 Henry Hornell EX1
FI*Walidah Baketwernel Turku 9.4.2017 Charles Spijker EX1
FI*Walidah Baketwernel Turku 8.4.2017 Satu Hämäläinen EX1, BIV, NOM
FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk Jyväskylä 26.3.2017 Nathalie Smits-Peelen CAPIB
FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk Jyväskylä 25.3.2017 Veikko Saarela CAP, PR
FI*Walidah Baketwernel Pori 26.2.2017 Ulrika Eriksson EX1, BIV, NOM, BIS
FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk Pori 26.2.2017 Ulrika Eriksson CAP
FI*Chai-lai Walidah Ife Pori 26.2.2017 Ulrika Eriksson HP
FI*Walidah Baketwernel Pori 25.2.2017 Jurgita Gustaitiene EX1, NOM, BIS
FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk Pori 25.2.2017 Jurgita Gustaitiene CAP
FI*Chai-lai Walidah Ife Pori 25.2.2017 Jurgita Gustaitiene HP
FI*Walidah Baketwernel LV-Riika 12.2.2017 Yan Roca-Folch EX1
FI*Chai-lai Walidah Ife LV-Riika 12.2.2017 Yan Roca-Folch CAPS->SP
FI*Walidah Baketwernel LV-Riika 11.2.2017 Lena Venclikova EX1
FI*Chai-lai Walidah Ife LV-Riika 11.2.2017 Lena Venclikova CAPS, NOM
FI*Chai-lai Walidah Ife Helsinki 15.10.2016 MAU-special show Anne Paloluoma
--------
M.Landen
CAPS, NOM
------

Special class winner: Most shapely skin flap
FI*Chai-lai Walidah Ife PL-Sopot 7.8.2016 Marcin Biernaczyk CAPS, NOM, BIS
FI*Chai-lai Walidah Ife PL-Sopot 6.8.2016 Donatella Mastrangelo CAPS, NOM, BIS
FI*Chai-lai Walidah Ife Helsinki 24.7.2016 Lena Venclikova CAPS
FI*Chai-lai Walidah Ife Helsinki 23.7.2016 Bobby Funk CAPS
FI*Chai-lai Walidah Ife Hyvinkää 12.6.2016 Marianne Roth CAPS
FI*Chai-lai Walidah Ife Hyvinkää 11.6.2016 Ad de Bruin CAPS
FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk Helsinki 16.-17.4.2016 Karl Preiss CACIB->IC
FI*Chai-ali Walidah Ife Helsinki 16.-17.4.2016 Karl Preiss CAGPIB->GIP
FI*Chai-lai Walidah Ife Askola 6.3.2016 Sirpa Lindelöf CAGPIB, NOM
FI*Chai-lai Walidah Ife Askola 5.3.2016 Glenn Sjöbom CAGPIB
FI*Chai-lai Walidah Ife Salo 11.10.2015 Juan José Martinez Vizcaino CAGPIB, NOM
FI*Chai-lai Walidah Ife Salo 10.10.2015 Kai Ruonala CAGPIB
FI*Chai-lai Walidah Ife RU-Moskova 13.9.2015 Margarita Grigorieva CAGPIB, NOM, BIS
FI*Chai-lai Walidah Ife RU-Moskova 12.9.2015 Elena Noskova CAPIB->IP, NOM
FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk Hyvinkää 30.8.2015 Henry Hornell CACIB, NOM
FI*Chai-lai Walidah Ife Jämsä 14.6.2015 Nathalie Smits-Peelen CAPIB
FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk Jämsä 14.6.2015 Nathalie Smits-Peelen CACIB
FI*Chai-lai Walidah Ife Jämsä 13.6.2015 Anna Wilczek CAPIB
FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk Jämsä 13.6.2015 Anna Wilczek CAC->CH
FI*Chai-lai Walidah Ife Tampere 10.5.2015 Marie Westerlund CAP->PR
FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk Tampere 10.5.2015 Marie Westerlund CAC
FI*Chai-lai Walidah Ife Kokkola 22.3.2015 Stephanie Serrai CAP
FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk Kokkola 22.3.2015 Stephanie Serrai CAC (1/3), BIV
FI*Chai-lai Walidah Ife Kokkola 21.3.2015 Magdalena Kudra CAP
FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk Kokkola 21.3.2015 Magdalena Kudra EX2 (2/3)
FI*Chai-lai Walidah Ife Espoo 9.11.2014 Carin Sahlberg CACS->SC
FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk Kirkkonummi 12.10.2014 Anne Veland EX1
FI*Chai-lai Walidah Ife Tuuri 5.10.2014 Louis Coste CACS
FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk Tuuri 5.10.2014 Louis Coste EX1
FI*Chai-lai Walidah Ife Tuuri 4.10.2014 Arja Martikainen CACS
FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk Tuuri 4.10.2014 Arja Martikainen EX1, NOM
FI*Chai-lai Walidah Ife EE-Tallinna 29.6.2014 Olga Komissarova CACS, NOM
FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk EE-Tallinna 29.6.2014 Olga Komissarova EX1
FI*Chai-lai Walidah Ife EE-Tallinna 28.6.2014 Elena Noskova CACS
FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk EE-Tallinna 28.6.2014 Elena Noskova EX1
FI*Chai-lai Walidah Ife Seinäjoki 29.9.2013 Veikko Saarela CACS
FI*Chai-lai Walidah Ife Seinäjoki 28.9.2013 Charles Spijker CACS
FI*Chai-lai Walidah Ife Hyvinkää 9.6.2013 Ulrika Eriksson CACS
FI*Chai-lai Walidah Ife Hyvinkää 8.6.2013 Lena Venclikova CACS, NOM
FI*Chai-lai Walidah Ife Vaasa 12.5.2013 Helene Lis CACS, NOM, BIS
FI*Chai-lai Walidah Ife Vaasa 11.5.2013 Marianne Roth CACS
FI*Chai-lai Walidah Ife Kempele 8.7.2012 Thea Friskovec CAGCIB->GIC
FI*Chai-lai Walidah Ife Kempele 7.7.2012 Satu Hämäläinen CAGCIB
FI*Chai-lai Walidah Ife SE-Sundvall 30.6.2012 Stephe Bruin CAGCIB
FI*Chai-lai Walidah Ife SE-Sundsvall 29.6.2012 Monica Bokström CAGCIB
FI*Chai-lai Walidah Ife Tampere 20.5.2012 Lone Lund CAGCIB
FI*Chai-lai Walidah Ife Tampere 19.5.2012 Stephanie Serrai CAGCIB
FI*Chai-lai Walidah Ife Vaasa 6.5.2012 Jarmo Räihä CAGCIB, BIV
FI*Chai-lai Walidah Ife Vaasa 5.5.2012 Arja Martikainen CAGCIB
FI*Chai-lai Walidah Ife SE-Uumaja 15.4.2011 Karl Preiss CACIB->IC
FI*Chai-lai Walidah Ife SE-Uumaja 14.4.2011 Grazyna Laskowska-Malaga CACIB, NOM
FI*Chai-lai Walidah Ife Kirkkonummi 4.4.2011 Sirpa Lindelöf CACIB, NOM
FI*Chai-lai Walidah Ife Kirkkonummi 3.4.2011 Marie Westerlund CAC->CH
FI*Chai-lai Walidah Ife Seinäjoki 3.3.2011 Arja Martikainen CAC
FI*Chai-lai Walidah Ife Seinäjoki 2.3.2011 Hans Lindberg CAC (1/2), BIV, NOM
FI*Chai-lai Walidah Ife LV-Riika 5.12.2010 Sirpa Lindelöf EX1, NOM
FI*Chai-lai Walidah Ife LV-Riika 4.12.2010 Carin Sahlberg EX1
FI*Chai-lai Walidah Ife LT-Kaunas 28.11.2010 Francoise Milcent EX1
FI*Chai-lai Walidah Ife LT-Kaunas 27.11.2010 Anne Paloluoma-Sundholm EX1, NOM
FI*Chai-lai Walidah Ife Seinäjoki 3.10.2010 Arja Martikainen EX1
FI*Chai-lai Walidah Ife Seinäjoki 2.10.2010 Louis Coste EX1, NOM
FI*Chai-lai Walidah Ife Tampere 5.9.2010 Charles Spijker EX1, NOM
FI*Chai-lai Walidah Ife Tampere 4.9.2010 Jarmo Räihä EX1, BIV
FI*Chai-lai Walidah Ife Vantaa 22.8.2010 Francoise Milcent EX1
FI*Chai-lai Walidah Ife Vantaa 21.8.2010 Karl Preiss EX2 (2/2)
FI*Chai-lai Walidah Ife Vantaa 11.7.2010 Charles Spijker EX1, NOM
FI*Chai-lai Walidah Ife Vantaa 10.7.2010 Yan Roca-Folch EX1
FI*Chai-lai Walidah Ife Oulu 4.7.2010 Martti Peltonen EX1, NOM, BIS
FI*Chai-lai Walidah Ife Oulu 3.7.2010 Jaana Jyrkinen EX1, NOM
FI*Chai-lai Walidah Ife Hyvinkää 6.6.2010 Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Chai-lai Walidah Ife Hyvinkää 5.6.2010 Marianne Roth EX1